Chcem podať podnet

viac

Chcem sa poradiť

viac

EURES

DOBROVOĽNÍCTVO.SK

Národná non-stop linka pre ženy zažívajúce násilie 0800 212 212

Detstvo bez násilia

Centrum pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky

Národný inšpektorát práce

Sociálna poisťovňa

Zamestnanec pri výkone práce vo verejnom záujme – odborný pracovník pre verejné obstarávanie

Číslo výberového konania: VK 4/2024

Funkcia: zamestnanec pri výkone práce vo verejnom záujme – odborný pracovník pre verejné obstarávanie

Počet voľných miest: 1

Organizačný útvar:  odbor verejného obstarávania, sekcia ekonomiky

Miesto výkonu práce: Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny, Župné námestie 5-6, 811 03 Bratislava

Platová trieda: 7, funkčný plat je určený v súlade so zákonom č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

Hlavné úlohy: Komplexné zabezpečovanie procesnej stránky organizovania jednotlivých metód verejného obstarávania s rozhodujúcim vplyvom na výber ekonomicky najvhodnejšieho zmluvného partnera a s ním súvisiace vynakladanie finančných prostriedkov vykonávané zamestnancom.

Bližšie určená pracovná náplň:

  • komplexne zabezpečuje proces prípravy a realizácie verejného obstarávania pre Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny v zmysle platnej a účinnej legislatívy,
  • pripravuje podklady pre realizáciu verejného obstarávania, ktoré zabezpečuje OVO MPSVR SR
  • pripravuje podklady na predkladanie požiadaviek do plánu CVO,
  • zabezpečuje komunikáciu s OVO MPSVR SR,
  • zabezpečuje komunikáciu s RO MPSVR SR,
  • metodicky usmerňuje Úrady PSVR resp. vecné odbory pri príprave požiadaviek na zabezpečenie VO,
  • metodicky usmerňuje centrá pre deti a rodiny v procese verejného obstarávania,
  • zabezpečuje komunikáciu s Úradom pre verejné obstarávanie,
  • zabezpečuje rozmnožovanie, kopírovanie materiálov pre účely kontroly na UVO,
  • eviduje kompletnú dokumentáciu z procesu verejného obstarávania,
  • evidencia a zverejňovanie referencii v zmysle zákona o verejnom obstarávaní,
  • sleduje čerpanie predmetu zákazky podľa jednotlivých CPV kódov,
  • vypracúva interné normy pre činnosť odboru verejného obstarávania,
  • zabezpečenie a koordinácia spracúvania stanovísk pre úsek odboru verejného obstarávania,
  • vypracovávanie odborných prehľadov a hlásení,
  • zabezpečuje plnenie operatívnych úloh,
  • zabezpečuje doručenie a rozdelenie korešpondencie,
  • skúma oprávnenosť žiadostí centier pre deti a rodiny o vydanie súhlasu generálneho riaditeľa na uzatvorenie zmluvy.

Ostatné činnosti:

  • spolupracuje s organizačnými útvarmi služobného úradu,
  • spolupracuje s ďalšími orgánmi a inštitúciami v rozsahu určenom platnými právnymi predpismi,
  • vykonáva správu písomností, ktoré pochádzajú z vykonávaných činností na štátnozamestnaneckom mieste v organizačnom útvare v IS DMS,
  • priebežne sleduje zákony, interné normy, metodické postupy, smernice a nariadenia súvisiace s výkonom štátnej služby a plnením služobných úloh. Skvalitňuje si svoju vedomostnú úroveň vzdelávaním sa v systému kontinuálneho vzdelávania a vykonáva zhodnotenie absolvovanej vzdelávacej aktivity,
  • zvyšuje si svoju spôsobilosť pre prácu s osobným počítačom a aplikačným programovým vybavením používaným v úrade,
  • na základe pokynu príslušného vedúceho štátneho zamestnanca plní ďalšie úlohy vyplývajúce z náplne činností príslušného organizačného útvaru.

POŽIADAVKY NA ZAMESTNANCA:

Požadované vzdelanie uchádzača: vysokoškolské vzdelanie II. stupňa

Prax:  nevyžaduje sa

Jazykové znalosti: znalosť anglického jazyka výhodou

Počítačové a iné znalosti: Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft Outlook, Microsoft Powerpoint, Internet na pokročilej úrovni.

Požadované schopnosti a osobnostné vlastnosti:

svedomitosť a spoľahlivosť, samostatnosť, adaptabilita a flexibilita,  komunikačné zručnosti

Požadované odborné znalosti:

Znalosť zákonov:

- Zákon č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov

- Zákon č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov

- Zákon č. 453/2003 Z. z. o orgánoch štátnej správy v oblasti sociálnych vecí, rodiny a služieb zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov

- Zákon č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Kontakt pre poskytnutie informácií:

Meno a priezvisko kontaktnej osoby:  Mgr. Veronika Bajzíková

Telefón:  02/204 55 805

E-mail:   veronika.bajzikova@upsvr.gov.sk

Adresa zamestnávateľa:  Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny, Špitálska č. 8, 812 67 Bratislava

Požadované doklady pre prihlásenie sa do výberového konania pre zamestnanca pri výkone práce vo verejnom záujme:

  • písomná žiadosť o zaradenie do výberového konania s uvedením čísla výberového konania;
  • motivačný list;
  • kópia diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní;
  • profesijný štruktúrovaný životopis vo formáte EUROPASS;
  • písomné čestné vyhlásenie o bezúhonnosti;
  • písomné čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvedených v kópii diplomu a v profesijnom štruktúrovanom životopise.

Termín podania žiadosti o zaradenie do výberového konania je do 31.10.2024.

V určenom termíne ich zasielajte na adresu zamestnávateľa alebo e-mailom, ktoré sú  uvedené v texte inzerátu. Rozhodujúci je dátum podania na poštovú prepravu alebo dátum odoslania e-mailu. Po tomto termíne budú vybraní uchádzači pozvaní na osobný pohovor.  Svoj telefonický a e-mail kontakt uveďte vo svojej žiadosti.

Dátum vytvorenia stránky: 16.10.2024

Tlačiť